Sprzedaż PlayStation VR zbliża się do miliona sztuk

Autor: Admin


Opublikowano dnia: 27.02.2017, 08:02


Kategorie: Aktualności

Czy Sony ma szansę na powszechne dotarcie W kierunku przeciętnego gracza? - Sprzedaż PlayStation VR zbliża się W  stronę miliona sztuk - wiadomość - 2017-02-27
Czy Sony ma szansę na powszechne dotarcie Ku przeciętnego gracza?

Od swojego debiutu w październiku zeszłego roku gogle wirtualnej rzeczywistości PlayStation VR były oceniane niejednoznacznie. Jedni chwalili je, jako Wstępny Wyrób VR przeznaczony dla przeciętnego konsumenta, a Niech Bóg broni Nie więcej niż dla entuzjastów z pokaźnymi portfelami i mocnymi komputerami. Inni wskazywali zaś na niedostateczną Huk obliczeniową konsoli PS4, problemy techniczne z konfiguracją gogli i inne niedociągnięcia.

Niemniej jednak, sprzęt Ów wydaje się cieszyć dużym zainteresowaniem, przewyższającym Choćby oczekiwania producenta. W rozmowie z magazynem The New York Times wypowiedział się na Ów Temacik Andrew House – Pryncypał główny Sony Interactive Entertainment. Przedstawiciel firmy zdradził oficjalne wyniki sprzedaży gogli (wcześniej mieliśmy W stronę czynienia Wyłącznie z estymacjami firm analitycznych). W okresie od 13 października 2016 W kierunku 19 lutego 2017 roku na skup sprzętu VR od Sony zdecydowało się 915 tysięcy graczy. Jest to Stanowczość zadowalający wynik, gdyż wewnętrznym celem japońskiego giganta było sprzedanie miliona jednostek w ciągu pierwszego półrocza rynkowej dostępności.

House wymienia też parę wydarzeń, które ukształtowały obecne wyniki. Po pierwsze, Korporacja była dość ostrożna w pierwszym okresie wytwórczym gogli i Teraz fabryki Gdzie tam nadążają Zbyt popytem, powodując niedobór produktu na sklepowych półkach. Udręka Ów jest najbardziej znaczący w Japonii, gdzie sprzedaż i ciekawość jest szczególnie duże. Po drugie, odbyła się Prapremiera gry Resident Evil VII: Biohazard – jednej z pierwszych pełnoprawnych, „dużych” gier z trybem VR na PlayStation 4. Tytuł Ów może pełnić funkcję „system sellera” wirtualnej rzeczywistości dla Sony, gdyż – Jeżeli wspomina House – Wytwory podwoiła całkowity Czwarty wymiar wykorzystywania PlayStation VR Via użytkowników konsoli.

Przypomnijmy, że wedle obliczeń firmy Perfekcyjnie Data w 2016 roku producenci sprzedali Ku sklepów detalicznych 750 tysięcy jednostek PlayStation VR, 420 tys. gogli HTC Vive i 240 tys. Oculus Riftów. Liczby te Atoli Z mozołem jest porównywać z najnowszymi informacjami od Sony z powodu różnych okresów zbierania danych. Jedno Wszakże jest pewne – PSVR stopniowo zaczyna cementować swoją dominującą obecność na rynku.


Tagi: sprzęt i soft gogle VR PlayStation VR Sony Interactive Entertainment sprzedaż sprzętu i akcesoriów wirtualna rzeczywistość PS4
Skomentuj post: