Sprzedaż PlayStation VR zbliża się do miliona sztuk

Autor: Admin


Opublikowano dnia: 27.02.2017, 08:02


Kategorie: Aktualności

Czy Sony ma szansę na powszechne dotarcie Ku przeciętnego gracza? - Sprzedaż PlayStation VR zbliża się W  stronę miliona sztuk - wiadomość - 2017-02-27
Czy Sony ma szansę na powszechne dotarcie Na przeciętnego gracza?

Od swojego debiutu w październiku zeszłego roku gogle wirtualnej rzeczywistości PlayStation VR były oceniane niejednoznacznie. Jedni chwalili je, jako Najnowszy Wytwór VR przeznaczony dla przeciętnego konsumenta, a Niech Bóg broni Nie więcej niż dla entuzjastów z pokaźnymi portfelami i mocnymi komputerami. Inni wskazywali zaś na niedostateczną Rzesza obliczeniową konsoli PS4, problemy techniczne z konfiguracją gogli plus inne niedociągnięcia.

Niemniej jednak, sprzęt Ów wydaje się cieszyć dużym zainteresowaniem, przewyższającym Choćby oczekiwania producenta. W rozmowie z magazynem The New York Times wypowiedział się na Ów Rzecz Andrew House – Dyro naczelny Sony Interactive Entertainment. Przedstawiciel firmy zdradził oficjalne wyniki sprzedaży gogli (wcześniej mieliśmy Ku czynienia Raptem z estymacjami firm analitycznych). W okresie od 13 października 2016 W kierunku 19 lutego 2017 roku na skup sprzętu VR od Sony zdecydowało się 915 tysięcy graczy. Jest to Bez kwestii zadowalający wynik, bo wewnętrznym celem japońskiego giganta było sprzedanie miliona jednostek w ciągu pierwszego półrocza rynkowej dostępności.

House wymienia też parę wydarzeń, które ukształtowały obecne wyniki. Po pierwsze, Interes była dość ostrożna w pierwszym okresie wytwórczym gogli i Współcześnie fabryki Ale skąd nadążają Podczas popytem, powodując niedobór produktu na sklepowych półkach. Twardy orzech do zgryzienia Ów jest najbardziej znaczący w Japonii, gdzie sprzedaż i Sympatia jest szczególnie duże. Po drugie, odbyła się Przedstawienie gry Resident Evil VII: Biohazard – jednej z pierwszych pełnoprawnych, „dużych” gier z trybem VR na PlayStation 4. Tytuł Ów może pełnić funkcję „system sellera” wirtualnej rzeczywistości dla Sony, gdyż – Odkąd wspomina House – Spektakl podwoiła całkowity Pora wykorzystywania PlayStation VR Z powodu użytkowników konsoli.

Przypomnijmy, że wedle obliczeń firmy Perfekcyjny Data w 2016 roku producenci sprzedali Ku sklepów detalicznych 750 tysięcy jednostek PlayStation VR, 420 tys. gogli HTC Vive i 240 tys. Oculus Riftów. Liczby te Jednakże Z mozołem jest porównywać z najnowszymi informacjami od Sony z powodu różnych okresów zbierania danych. Jedno Aliści jest pewne – PSVR nieszybko zaczyna cementować swoją dominującą obecność na rynku.


Tagi: sprzęt i soft gogle VR PlayStation VR Sony Interactive Entertainment sprzedaż sprzętu i akcesoriów wirtualna rzeczywistość PS4
Skomentuj post: